Aktualna oferta wycieczek

Słowacki Raj

15-18 sierpień 2018
środa - czwartek - piątek - sobota

ODJAZD
Kraków, Aleja Jana Pawła II na wysokości parkingu przy NCK
godz. 6.00

SŁOWACKI RAJ 5
RETROSPEKCJA

POPRZEDNIE EDYCJE
Trzy dni w raju... Słowackim Raju
Powrót do Słowackiego Raju
Słowacki Raj 3
czyli tam gdzie dotąd nie byliśmy!
Słowacki Raj 4
bo przecież trzy razy to za mało!

A TERAZ NADSZEDŁ CZAS NA POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Dzień 1 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

OD TEGO SIĘ ZACZĘŁO
Suchá Belá
... 2014 ...

Podobno skupia w sobie po trochu wszystkiego co Słowacki Raj ma do zaoferowania - całe jego piękno w pigułce. Wydaje się, że być świetnym preludium do wędrówek po Słowackim Raju. W tym jednym wąwozie możemy zaznajomić się z tym co nas czeka w kolejnych dniach: drabinki, kładki, podesty, wąskie przesmyki, stalowe łańcuchy, a przede wszystkim wodospady dzikiego potoku, zraszające przechodzących wędrowców. Zarazem wąwóz ten zliczany jest do najpiękniejszych i najbardziej romantycznych w Słowackim Raju. Suchá Belá to wapienna, krasowa dolina, która na znacznej długości ma charakter skalnego wąwozu. Jej nazwa pochodzi od potoku, który wyciął w mezozoicznych skałach ten fantastyczny wąwóz - Suchá Belá, co znaczy po naszemu Sucha Biała.

Wąwóz ten podobnie jak inne w Słowackim Raju długo był niedostępny. Dopiero w 1900 roku pewien nauczyciel, taternik i działacz turystyczny - Martin Róth z Nowej Wsi Spiskiej wraz z grupą turystów podjął pierwszą próbę zagłębienia się w weń, ale doszli wówczas jedynie do Misowych Wodospadów (słow. Misové vodopády), które okazały się przeszkodą nie do pokonania. Cały wąwóz Suchá Belá udało się przejść dopiero 10 lat później, zaś Martin Róth stał się głównym inicjatorem udostępniania dzikich kanionów Słowackiego Raju i budowy w nich różnego rodzaju ułatwień i pomocy umożliwiających ich przebycie.


Podlesok (545 m n.p.m.) Suchá Belá, záver (950 m n.p.m.) Pod Vtáčím hrbom (920 m n.p.m.) [czerwony szlak] Nad Podleskom (705 m n.p.m.) [czerwony szlak] Podlesok (545 m n.p.m.)

mapowy czas przejścia: 3 godz. 35 min.
długość trasy: 9,3 km     suma przewyższeń: 455 m


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Dzień 2 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

DZIKI I NAJDŁUŻSZY
Veľký Sokol
... 2015 ...

Wielki Sokół (słow. Veľký Sokol) to najdłuższy wąwóz w całym Słowackim Raju, a zarazem najbardziej dziki. Jego długość wynosi około 6 km. W niektórych miejscach ściany wzbijają się do 300 metrów wysokości, a zbliżają się na odległość niewiele większą od jednego metra. Wysokością taką imponują Kamenné vráta znajdujące się w połowie drogi przez Wielkiego Sokoła, oraz znajdująca się pod koniec wąwozu Róthova roklina, nazwana tak dla uczczenia głównego „odkrywcy” wąwozów Słowackiego Raju dla ruchu turystycznego, Martina Rótha.

Dnem kanionu Wielkiego Sokoła spływa Sokol, który wpada do potoku Veľká Biela voda, dokładnie w miejscu gdzie będziemy zaczynali tą wędrówkę. Przy naszej trasie znajdują się dwa wywierzyska oraz liczne wodospady. Podczas tej wędrówki nieprzemakalne buty będą nieodzowne, a zarazem solidne by nie osunąć się z wilgotnych, drewnianych korzeni i pniaków. Pomocne ubezpieczenia znane z innych popularnych wąwozów Słowackiego Raju występują tu rzadziej. Zamiast wymuskanych drabinek, czy pomostów częściej spotkamy się z prymitywnie przerzuconym nad kaskadą potoku spróchniałym kawałkiem drzewa. Czasem jednak i takiego ułatwienia zabraknie by przejść na drugą stronę potoku. Nie zdziwcie się wtedy, gdy woda chlupnie do buta. Czy wtedy wycofać się będzie trzeba? W żadnym wypadku - będziemy jak Indiana Jones przemierzający nieznane szlaki w poszukiwaniu skarbów przeszłości, jak odkrywcy i pionierzy. To będzie wielka przygoda, bo ten szlak ma tylko jeden kierunek - w górę kanionu.

Przygoda ta będzie oczywiście wymagać od nas rozwagi. Cały kanion usłany jest powalonymi drzewami i głazami, przez które trzeba się przedrzeć. Wędrówka ta będzie wymagać od nas maksymalnej koncentracji na każdym kroku. W zamian jednak kanion Wielkiego Sokoła odwzajemni się ponadprzeciętnym, niepowtarzalnym pięknem - jak wielu uważa.

Wędrówka ta doprowadzi nas na szczytowe partie wzniesienia Suchý vrch (1122 m n.p.m.), skąd poprzez płaskowyż Geravy zejdziemy do niezwykle malowniczego miejsca, do wsi Dedinky. Tam odpoczniemy na plaży sztucznego jeziora Palcmanská Maša, utworzonym wskutek spiętrzenia wody Hnilca. 


Píla, Piecky (600 m n.p.m.) Sokol, horáreň (610 m n.p.m.) Veľký Sokol Glacká cesta (899 m n.p.m.) [czerwony szlak] Pod Suchým vrchom (930 m n.p.m.) [czerwony szlak] Malý Zajf, rázc. (1059 m n.p.m.) [czerwony szlak] Geravy (1032 m n.p.m.) Dedinky (795 m n.p.m.)

mapowy czas przejścia: 4 godz. 35 min.
długość trasy: 13,0 km     suma przewyższeń: 565 m

Po zakończeniu trasy pieszej: plażowanie nad jeziorem Palcmanská Maša.
Zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe.

Készítette: Szeder László - A feltöltő saját munkája, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1185481
Palcmanská Maša.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Dzień 3 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ZADZIWIAJĄCA Z NAJWYŻSZYM WODOSPADEM
Sokolia dolina
... 2016 ...

Sokolia dolina jest jednym z najbardziej zadziwiających wąwozów Słowackiego Raju. Znajduje się na wschodnich obrzeżach płaskowyżu Glac. Dotrzemy do niego przechodząc fragmentem przełomu Hornádu, a następnie odcinkiem głębokiego wąwozu Tomášovská Belá, którego dnem spływa Biely potok uchodzący do Hornádu. Szlak poprowadzi nas chwilami zboczami wąwozu w pobliżu potoku, ale też bezpośrednio korytem potoku lub jego kamieniskiem zawalonym drzewami, których nikt tutaj nie usuwa. Pojawią się metalowe kładki, zaś w wielu miejscach przejście nad potokiem umożliwią kładki w postaci drewnianych drabin.

Jednak najbardziej ekscytująca część czeka nas w bocznej odnodze wąwozu Tomášovská Belá, która zwie się Sokolią doliną. Sokolia dolina wcina się w płaskowyż Glac i jest uważana za jeden z najdzikszych wąwozów Słowackiego Raju. Pociągająca, emocjonująca, fascynująca na każdym kroku. Na trasie napotkamy najwyższy wodospad Słowackiego Raju - Wodospad Welonowy (słow. Závojový vodopád) mający 75 metrów wysokości. Dziś pokonuje się go korzystając z systemu ułożonych drabinek, mostków i schodów zamontowanych w latach 1979-1981. Wcześniej trzeba było korzystać z wysuniętych bocznych odejść.

Sokolia dolina szczyci się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi. Cały jej rejon znajduje się w obszarze rezerwatu przyrody „Kyseľ”, który ma najwyższy, piąty stopień ochrony (na Słowacji rezerwaty mają 5 stopni ochrony). Zwiedzanie dozwolone tylko znakowanymi trasami. Podobnie jak inne szlaki Słowackiego Raju wymagają od uczestników odporności na lęk wysokości. Spacer na wysokości kilku lub kilkunastu metrów ponad rwącym potokiem nie jednemu aplikuje dawkę adrenaliny.


Čingov, parkovisko (520 m n.p.m.) Čingov, centrum (495 m n.p.m.) Lesnica, ústie (495 m n.p.m.) Biely potok, ústie (520 m n.p.m.) Kyseľ, ústie (565 m n.p.m.) Sokolia dolina, ústie (580 m n.p.m.) Sokolia dolina, záver (985 m n.p.m.) Biskupské chyžky (975 m n.p.m.) Glac, Malá poľana (990 m n.p.m.) Suchá Belá, zaver (959 m n.p.m.) Pod Vtáčím hrbom (915 m n.p.m.) [czerwony szlak] Podlesok (545 m n.p.m.)

mapowy czas przejścia: 6 godz. 05 min.
długość trasy: 16,8 km     suma przewyższeń: 675 m


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Dzień 4 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

DOSTĘPNY TYLKO ŻELAZNĄ DROGĄ
Kyseľ
... 2017 ...

Tego dnia znów przejdziemy fragmentem Przełomu Hornadu dotrzemy do wylotu Tomaszowskiej Beli (słow. Tomášovská Belá), jednej z najdłuższych i najbardziej malowniczych dolin w Słowackim Raju. Ma ona 9 kilometrów długości. Wkroczymy do niej, maszerując w górę płynącego przez nią Białego Potoku (słow. Biely potok). Tomaszowska Bela doprowadzi nas pod intrygujący kanion Kyseľ.


Pierwsza próba przejścia kanionu Kyseľ miała miejsce w czerwcu 1900 roku. Nie udało się. Udało się dopiero 27 sierpnia 1907 roku, gdy Kyseľ, a następnie Malý Kyseľ, zostały pokonane przez grupę prowadzoną przez Kazimierza Kozlovskiego. Pierwsze drabinki i kładki w wąwozie Kyseľ wykonano w roku 1925, ale dopiero w 1975 roku członkowie Górskiej Służby udostępnili omijany do tej pory odcinek nad Obrovskym vodopadom.

W dniach 16-17 lipca 1976 roku kanion Kyseľ ogarnął pożar, który strawił 30 ha lasu. Teren kanionu Kyseľ stał się niebezpieczny z powodu spadania skał i opalonych drzew Z tego powodu aż do odwołania zamknięto przejście wąwozem, zdemontowano znajdujące się w nim sztuczne ułatwienia i wprowadzono szlak wprowadzający do górnych partii wąwozu, rozwidlający się na Veľký Kyseľ i Malý Kyseľ.

Kyseľ - folder informacyjny o via ferracie. Kliknij by powiekszyć...
Kyseľ - folder informacyjny o via ferracie. Kliknij by powiekszyć...
Kyseľ - folder informacyjny o via ferracie. Kliknij by powiekszyć...


W roku 2016 po czterdziestu latach od tamtego pożaru Kyseľ znów został udostępniony turystom. Jest tylko jedno „ale”: do przejścia wąwozu niezbędny jest odpowiedni sprzęt do asekuracji, bo trasa ma postać via ferraty dostępnej w okresie od 15 czerwca do 30 października. Poza tym należy zakupić odrębną wejściówkę do Kyseľ. Śmiałkowie wyposażeni w sprzęt asekuracyjny podążą w górę tego kanionu. Pozostali ruszą inną trasą bezpośrednio na płaskowyż Kláštorisko.

Nazwa Kláštorisko wywodzi się od klasztoru kartuzów jaki zbudowano na tym płaskowyżu w XIII wieku. Jego ruiny wciąż znajdują się na nim. Kartuzi to zakon katolicki o bardzo surowej regule, w której od wieków obowiązują te same zasady zachowywania milczenia, modlitwy, postu, pracy i przebywania w samotności przez większą część dnia. Tutaj w górach pociętych niedostępnymi kanionami mieli idealne miejsce do takiego żywota. Na polanie Kláštorisko jest też schronisko w którym odpoczniemy przed drogą powrotną.



wariant podstawowy z przejściem via ferraty

Čingov, parkovisko (520 m n.p.m.) Čingov, centrum (495 m n.p.m.) Lesnica, ústie (495 m n.p.m.) Biely potok, ústie (520 m n.p.m.) Kyseľ, ústie (565 m n.p.m.) – via ferrata – Obrovský vdp., mostík (721 m n.p.m.) V Kyseli (750 m n.p.m.) – via ferrata – Kyseľ, rázc. (745 m n.p.m.) Nad Kyseľom (770 m n.p.m.) Kláštorisko, chata (775 m n.p.m.) Kláštorisko, lúka (800 m n.p.m.) Biely potok, ústie (520 m n.p.m.) Lesnica, ústie (495 m n.p.m.) Čingov, centrum (495 m n.p.m.) Čingov, parkovisko (520 m n.p.m.)

mapowy czas przejścia: 6 godz. 00 min.
długość trasy: 14,8 km     suma przewyższeń: 624 m


wariant krótszy omijający via ferratę

Čingov, parkovisko (520 m n.p.m.) Čingov, centrum (495 m n.p.m.) Lesnica, ústie (495 m n.p.m.) Biely potok, ústie (520 m n.p.m.) Kyseľ, ústie (565 m n.p.m.) Kláštorisko, lúka (800 m n.p.m.) Kláštorisko, chata (775 m n.p.m.) Kláštorisko, lúka (800 m n.p.m.) Biely potok, ústie (520 m n.p.m.) Lesnica, ústie (495 m n.p.m.) Čingov, centrum (495 m n.p.m.) Čingov, parkovisko (520 m n.p.m.)

mapowy czas przejścia: 4 godz. 25 min.
długość trasy: 12,4 km     suma przewyższeń: 510 m


PLANOWANY POWRÓT
Kraków, Aleja Jana Pawła II, parking przy NCK
w godzinach 19.00 - 20.00




Słowacki Raj jest obszarem górskim, a więc wymaga od uczestników odpowiedniego przygotowania do poruszania się po tego typu terenie. Niezbędna jest w tym przypadku umiejętność korzystania ze sztucznych ułatwień na szlakach.

Na Słowacji akcje ratunkowe są płatne. Pamiętaj o ubezpieczeniu górskim. To niewielki wydatek, który może uchronić cię przed olbrzymimi kosztami ewentualnej akcji ratunkowej.

Co zabrać na trasy po Słowackim Raju?

Na pewno plecak turystyczny, ale bardzo mały, by nie utrudniał wędrówki. Niech zawiera tylko to co naprawdę jest niezbędne, a na pewno musi się tam znaleźć: picie, suchy prowiant, kurtka i na wszelki wypadek coś przeciwdeszczowego. Mimo wszystko Słowacki Raj to jednak góry, a jak wiemy w górach pogoda bywa kapryśna.

Warto oczywiście też mieć ze sobą aparat fotograficzny z zapasowymi bateriami.

Niezbędne są solidne buty trekkingowe! Buty muszą być takie, aby dobrze trzymały na wilgotnym, śliskim podłożu (mokre korzenie, skały). Powinny charakteryzować się również odpornością na przemoczenie.

Do chodzenia po drabinkach warto mieć stare rękawiczki rowerowe. Na łańcuchach świetnie sprawdzają się też zwykłe rękawiczki ogrodnicze (z przyciętymi palcami).

Niezbędny sprzęt na przejście via ferraty?

Via ferraty to jeszcze nie wspinaczka, ale już niebanalna turystyka. Jest to rodzaj szlaków, na których znajduje się wiele elementów stalowych typu liny, drabinki, stopnie, klamry i inne, mających na celu zapewnienie bezpiecznego przejścia. Do naszej asekuracji służy stalowa lina zamocowana w skale, do której wpina się lonżę amortyzująca możliwe odpadnięcia.

Oto co musisz posiadać by wycieczka wzdłuż stalowej liny mogła przebiegać bezpiecznie i komfortowo:
  • uprząż wspinaczkowa,
  • lonża do via ferraty,
  • kask,
  • rękawiczki (najlepiej bez palców).
Sprzęt na via ferratę można mieć własny (w przyszłości zamierzamy zaproponować wyjazdy na inne ferraty - może zatem warto zainwestować w taki sprzęt). Sprzęt taki można również wypożyczyć w kraju lub na Słowacji, przed wyjściem na szlak w Čingov (koszt jego wypożyczenia wynosi 10 EURO - będziemy chcieli zarezerwować go wcześniej, by dla nikogo go nie zabrakło).

Potrzebującym udzielimy niezbędnego instruktażu jak korzystać ze sprzętu na via ferratę.


Hotelová akadémia
Nasza kwatera – baza wypadowa – tak jak zwykle...
Blisko, w uroczym, a zarazem największym miasteczku na obrzeżach Słowackiego Raju w Nowej Wsi Spiskiej (słow. Spišská Nová Ves). Tam uczestnicy tej wyprawy zostaną zakwaterowani na trzy noce w obiekcie typu „hotelová akadémia”, czyli internacie szkolnym, który w okresie wakacyjnym zamienia się w turystyczny hotelik. Tam też mamy serwowane posiłki. Tanio i wygodnie - cóż więcej potrzeba rasowemu turyście na trzy nocki.

Nowa Wieś Spiska.
Nowa Wieś Spiska i popołudniowe słońce z balkonu naszego ośrodka noclegowego
[fot. Marek Szala, CC-BY 3.0]




Całkowity koszt wycieczki
Wyszczególnienie kosztów
Cena
autokar
165 zł
nocleg (3 noce) i wyżywienie:
- 3 x obiadokolacja w dniach 15.08, 16.08, 17.08.2018
- 3 x śniadanie w dniach 16.08, 17.08,18.08.2018
*46,98 EUR
trzydniowy bilet wstępu do Parku Narodowego „Słowacki Raj”
- normalny
- dzieci poniżej 6 lat
- dzieci od 6 do 15 lat
- seniorzy powyżej 62 lat
- seniorzy powyżej 70 lat

jednodniowy bilet wstępu do Parku Narodowego „Słowacki Raj”
- normalny
- dzieci poniżej 6 lat
- dzieci od 6 do 15 lat
- seniorzy powyżej 62 lat
- seniorzy powyżej 70 lat

Bieżące informacje o cenach biletów dostępne na stronie:
http://www.slovenskyraj.eu/uzitocne-informacie/navstevny-listok/
  
*3,50 EUR
za darmo
1,00 EUR
1,00 EUR
 za darmo


*1,50 EUR
za darmo
0,50 EUR
0,50 EUR

 za darmo



- wstęp na via ferratę Kyseľ (dodatkowy koszt)
Bieżące informacje o cenie biletu dostępne na stronie:
http://www.npslovenskyraj.sk/aktualita.php?id=13

- wypożyczenie sprzętu (kask, uprząż, lonża) - dot. osób
nie posiadających własnego sprzętu na via ferratę
*5,00 EUR



*10,00 EUR
* uczestnik te koszty pokrywa sam 


Zainteresowanych prosimy o kontakt: tel. 507-953-300
lub e-mail: dmszala@gmail.com

Wpłaty za autokar należy dokonywać na konto nr: 
55 1240 4588 1111 0010 7214 2661
podając w tytule wpłaty imię i nazwisko oraz hasło SŁOWACKI RAJ



Nasze cele
W ramach prowadzonej działalności stwarzamy możliwości do wędrówki, poznawania świata, bycia blisko natury, czy integracji w zespole ludzi o wspólnych zainteresowaniach, dla których dzielenie się czasem z innymi jest przyjemnością. Nie ważny jest tutaj wiek, usposobienie, czy poglądy, ale wspólna pasja, radość bycia i wzajemna życzliwość. Nie kierujemy się ideologiami, ale zwyczajną turystyczna etyką. Podczas wyjazdów zajmujemy się koordynacją całego przedsięwzięcia, każdy uczestnik otrzymuje plan wycieczki i niezbędne materiały informacyjne, a będąc już na trasie wspieramy się razem, aby zrealizować założone cele.

Jeśli widzisz swoją osobę w takiej grupie - jest to pierwszy krok,
abyś do nas dołączył.

Przeczytaj zanim skorzystasz z naszej oferty

Najczęściej działamy jako Przedsiębiorstwo Ułatwiające Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych „Dorota Szala NA WYCIECZKĘ”. Na czym to polega? Otóż wynajmujemy środek transportu, za który uczestnik dokonuje opłaty po zapisaniu się na listę uczestników oraz po podpisaniu umowy (w przypadku wyjazdów wielodniowych). I jest to jedyna płatność, którą do nas odprowadzacie. Nie płacicie nam za inne usługi turystyczne, związane z rezerwacją obiektów noclegowych, wyżywieniem, biletami wstępu do muzeów, opłatami za wypożyczenie dodatkowego sprzętu (np. kajaków, sprzętu asekuracyjnego), jak również innych opłat określonych programem wycieczki. Na tych dodatkowych usługach nie zarabiamy, choć dokonujemy stosownych rezerwacji, czyli ułatwiamy ich nabywanie. Opłat za te usługi dokonujecie dopiero podczas wyjazdu bezpośrednio u przedsiębiorców, którzy takie usługi świadczą, w dniu korzystania z takiej usługi.

Nie jesteśmy biurem podróży, ale przedsiębiorstwem ułatwiającym nabywanie powiązanych usług turystycznych, a więc uczestnikom naszych wyjazdów nie przysługują prawa mające zastosowanie do imprez turystycznych zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/2302. Wynika z tego też to, że nasze przedsiębiorstwo nie jest odpowiedzialne za należyte wykonanie poszczególnych dodatkowych powiązanych usług turystycznych, a więc w razie występujących problemów w zakresie świadczenia tych usług uczestnik powinien kontaktować się z odpowiednim usługodawcą (udzielamy w takich sytuacjach wszelkiej informacji i pomocy).

Jednakże – zgodnie z wymogami prawa UE – posiadamy zabezpieczenie w postaci gwarancji ubezpieczeniowej w celu dokonania zwrotu Państwa wpłat na rzecz naszego przedsiębiorstwa za usługi niewykonane w razie jego niewypłacalności. Gwarancja ta obejmuje wszystkie usługi, również te dodatkowe, na które dokonaliśmy stosownych rezerwacji w ramach powiązanych usług turystycznych (np. noclegi, wyżywienie, bilety wstępu, wypożyczenie sprzętu). Gwarancja ta jednak nie zapewnia zwrotu kosztów w przypadku niewypłacalności danego usługodawcy, który taką usługę ma nam zrealizować.


Sprawdź nas:

Zobacz akty prawne normujące działalność przedsiębiorców zajmujących się turystyką:

Czasami jednak oferując wycieczkę występujemy w roli Agencji Turystycznej. Oferujemy wówczas udział w imprezie turystycznej podejmując współpracę z organizatorem turystyki (np. biurem podróży). Wówczas system opłat za wycieczkę może być inny, o czym informujemy w konkretnej ofercie turystycznej. W przypadku takich imprez turystycznych uczestnikom wyjazdu przysługują wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych, zaś przedsiębiorstwo, z którym współpracujemy, będzie ponosiło pełną odpowiedzialność za należytą realizację imprezy turystycznej.

Zanim wybierzesz się z nami na wycieczkę powinieneś obowiązkowo zapoznać się także z Polityką Prywatności oraz Polityką Cookies na naszej stronie. Zostały one opracowane w związku wymogami narzuconymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane powszechnie jako "RODO"), a także Prawo Telekomunikacyjne z dnia 16.11.2012 r.

Jeśli zdecydowałeś dołączyć się do nas - to świetnie!
Co dalej?
Najpierw skontaktuj się z Dorotą:
tel. 507-953-300  lub e-mail: dmszala@gmail.com

Jeśli chcesz zapisać się na wycieczkę wielodniową – musimy (zgodnie z prawnymi wymogami) spisać stosowną umowę (wzór umowy).

Jeśli zostałeś umieszczony na liście uczestników - dokonaj wpłaty za autokar
w podanej wysokości na konto nr:

55 1240 4588 1111 0010 7214 2661
z dopiskiem w tytule wpłaty: kto płaci i za co
(czyli podaj imię i nazwisko oraz nazwę wyjazdu).

Pozostałe opłaty (nocleg, wyżywienie i inne ujęte w programie) zapłacisz podczas wycieczki bezpośrednio u odpowiednich usługodawców.

UWAGA! W przypadku rezygnacji z wyjazdu i braku zastępstwa nie zwracamy wpłaty za autokar.

BARDZO WAŻNE! Nie ubezpieczamy uczestników (chyba, że umowa inaczej stanowi). Każdy uczestnik wyjazdu sam według własnego uznania zapewnia sobie i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i inne niezbędne ubezpieczenia na czas podróży, jak też wynikające ze specyfiki wycieczki, a w szczególności mające na względzie podwyższony stopień ryzyka utraty zdrowia lub życia na terenach wysokogórskich, wodnych i innych.

Dorota Szala NA WYCIECZKĘ       NIP 6781742253
31-928 Kraków, os. Centrum B 11/52
wpis do rejestru CEOTiPUNPUT nr: Z/65/2018
tel. 507-953-300       e-mail: dmszala@gmail.com

1 komentarz:

Serdecznie zapraszamy