Zapraszamy na szlaki wspomnień starych wędrówek
Sudety Wschodnie
...i na zielonej błoni, i pośród nagich skał
coś krzyczy, woła, dzwoni – wędrówki nadszedł czas!
GŁÓWNY SZLAK SUDECKI
19-25 września 2026
ODJAZD
Kraków, Aleja Jana Pawła II na wysokości parkingu przy NCK
godz. 5.00
Zdaje się, że na każdym kilometrze tego szlaku pozostawiliśmy drobinki naszych serc i tak sobie myślimy: niech tam sobie leżą dalej i przypominają nam czas najpiękniejszej włóczęgi. Przyjdzie czas, że odszukamy je pośród leśnych drzew i wysokich traw, przy górskich potokach i wierzchołkach wzniesień, przy ścieżce czerwonego szlaku, gdy znów będziemy go przemierzać. Niebawem odszukamy je wszystkie, ale zostawimy by leżały tam dalej i przypominały nam czas wspaniałej wędrówki.
Te stare góry od dawna urzekały nas swą magią, czy też tajemnicą taką, jaką niegdyś napotykali żeglarze odkrywający nieznane lądy. Pragnęliśmy zobaczyć na własne oczy to wszystko co o nich słyszeliśmy, wejść na wspaniałe grzbiety pasm górskich, zajrzeć w zaciszne doliny, poznać ich mieszkańców, a także odnaleźć pamiątki dziejów tego regionu. Wiemy, że pragnienie takie zaspokoić może wędrówka najdłuższym szlakiem sudeckim, ciągnącym się przez niebagatelny dystans 442 km. Nie obce są nam wyrzeczenia i zmagania, z którymi człowiek boryka się podczas tak długiej, bezustannej wędrówki. Walka z upałem, wiatrem, deszczem, czy też bólem stóp, odkrywa prawdziwe nasze ego, nasze prawdziwe charaktery. Szum potoku górskiego, śpiew leśnych ptaków, szelest liści, skrzypienie ocierających się konarów drzew stają się przyjemną muzyką, a odkryte górskie szczyty stają się najpiękniejszym amfiteatrem. Ktoś kto raz to już przeżył nie może się doczekać następnego razu...
Zapraszamy do pasjonującej wędrówki.