Aktualne propozycje wycieczek

Podróż na Bałkany

Oto rozległa podróż przez Bałkany na terytoria odległe, lecz cudownie piękne. Wiele dni górskich przez które będą nam towarzyszyć przeważnie krajobrazy rozległych górskich łąk. Jesień wyjątkowo je wybarwia.

Podróż
na Bałkany
22 sierpnia - 2 września 2025
Jesienny krajobraz Szar Płanina.
[Ben Njeri, CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, via Wikimedia Commons]

dzień
0

piątek, 22 sierpnia 2025
A WIĘC W DROGĘ...
Niech spełniają się kolejne marzenia!


godz. 17:30 - zbiórka, pakowanie bagaży
Kraków, Aleja Jana Pawła II, parking przy NCK

godz. 18:00 - odjazd
Trasa tranzytu: Słowacja - Węgry - Serbia - Czarnogóra - Kosowo - Albania.

dzień
1

sobota, 23 sierpnia 2025

PRZYJAZD
Odpoczynek po podróży

Planowany przyjazd do hotelu w godzinach 14:00 - 16.00

Nocleg:
otel Fusha e Gjesë Rragam
★★★
w Valbonë (Albania)
Świetna lokalizacja, w sercu Doliny Valbonë, w otoczeniu flory i fauny Parku Narodowego Valbonë. To jedno z najlepszych i najpiękniejszych miejsc, które należy odwedzić będąc w Alpach Albańskich, czyli Górach Północnoalbańskich. To również idealne miejsce, aby spędzić trochę czasu na łonie natury i odpocząć.

dzień
2

niedziela, 24 sierpnia 2025
DZIEŃ GÓRSKI
Zla Kolata
Góry Przeklęte
Korona Europy
CZARNOGÓRA
Zla Kolata.
[Pavouk, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons]

Zla Kolata to jeden z najwyższych szczytów Gór Przeklętych (Prokletije), pasma górskiego słynącego z wyniosłych szczytów i niesamowitych panoram, a także przepięknych rozległych dolin, pokrytych idyllicznymi łąkami, pociętymi szumiącymi strumieniami wód. Góry Przeklęte należą do jednych z ostatnich gór w Europie, które nie zostały do końca jeszcze odkryte, jako że należą do jednych z najbardziej niedostępnych, a zarazem najbardziej romantycznych w Europie. Ich dzikość czyni ich uwodzicielska natura.

Zla Kolata ma wysokość 2534 m n.p.m. co czyni ją najwyższą górą w Czarnogórze i szesnastym szczytem w Albanii. Ten wspaniały szczyt przyciąga każdego roku wielu turystów z różnych krajów. Masyw Kolaty ma właściwie dwa szczyty: Zla Kolata i nieco niższa Dobra Kolata. Oba szczyty znajdują się na pograniczu Czarnogóry i Albanii, ale należą do Czarnogóry. To autentyczne i bardzo naturalne góry, bez wpływów komercyjnych. Można w nich poczuć smak zupełnego spokoju i wolności. To naprawdę wielki przywilej tych, którzy znajdą się w nich. Rozciągające się wokół doliny są tak malownicze i piękne, że nigdy nie zapomnisz ich widoku. Jedną z nich, tą najpiękniejszą poznamy bliżej, bo mamy w niej zarezerwowany pobyt w hotelu.

MAPA TRASY
czas przejścia szlaku na mapie turystycznej dystans suma podejść suma zejść
7h40
13,1 km
1531 m
1531 m

Dodatkowe informacje:
- trasę można skrócić zawracając z dowlonego miejsca podczas podejścia na szczyt.


dzień
3

poniedziałek, 25 sierpnia 2025
DZIEŃ GÓRSKI
Valbona Pass
(Qafa e Valbonës)
Góry Przeklęte
ALBANIA
Dolina Valbonës.
[Image: Wikipedia / Tobias Klenze / CC-BY-SA 4.0.
CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons]

Dolina Valbonë to ukryta perła Albanii, jedno z rajskich miejsc Europy, wciąż spokojnych i niezadeptanych. Spływa nią rzeka o tej samej nazwie, która ma źródła pod szczytem Maja e Jezercës (2694 m n.p.m.) w albańskiej części Gór Północnoalbańskich. Przy naszym hotelu jest początek szlaku Valbone Pass, który poprowadzi nas na przełęcz Qafa e Valbones (1795 m n.p.m.). Podążymy w górę brzegiem rwącego, górskiego potoku z krystalicznie czystą wodą. Doliną Valbonë spływa jedna z najczystszych rzek Albanii. W miarę zdobywania kolejnych metrów wysokości widoki będą stawać się coraz piękniejsze, a na końcu czekać nas będzie widok nieziemski na Dolinę Valbonë – zielone łąki, powyżej wyniosłe szczyty - zielona kraina wewnątrz skalistych zboczy. Cała ta dolina objęta jest ochroną Parku Narodowego Doliny Valbonë (Parku Kombëtar i Luginës së Valbonës). To miejsce idealne, aby odciąć się zupełnie od miejskiego gwaru i hałasu, nacieszyć oczy widokami i pobyć blisko natury.

MAPA TRASY
czas przejścia szlaku na mapie turystycznej dystans suma podejść suma zejść
6h10
14,9 km
985 m
985 m

Dodatkowe informacje:
- trasę można skrócić zawracając z dowlonego miejsca podczas podejścia na szczyt; - około 3,5 km od miejsca rozpoczęcia wędrówki w wiosce Rragam funkcjonują punkty gastronomiczne: coffee, tea, food.


dzień
4

wtorek, 26 sierpnia 2025
ZWIEDZANIE
Prizren - perła Kosowa i Bałkanów
KOSOWO
Prizren.
[Image: Wikipedia / Tobias Klenze / CC-BY-SA 4.0.
CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons]

Prizren (alb. Prizreni) leży w pobliżu granicy z Albanią, u podnóża Szar Płaniny, w południowym Kosowie. To drugie co do wielkości miasto Kosowa, zamieszkane przez ok. 100 tysięcy mieszkańców. Uznawane jest za historyczną stolicę Kosowa, gdyż od wieków skupiało wiele religii i kultur, kształtujących dziedzictwo kulturowe miasta. Prizren to miasto-muzeum z wieloma meczetami, kościołami i zabytkowymi budynkami. Mówi się o nim: perła Kosowa i Bałkanów.

Podczas wycieczki po mieście z pewnością skupimy sie na Shatërvan, głównym placu zabytkowej części Prizren, gdzie koncentruje się ruch turystyczny. To stąd rozchodzą się urokliwe uliczki, z gwarnymi knajpkami, kawiarniami i stoiskami z pamiątkami. Jedną przecznicę od Shatërvan wznosi się największy w mieście Meczet Sinana Paszy. Podczas zwiedzania Prizren zobaczymy również wpisaną na listę światowego dziedzictwa cerkiew pod wezwaniem Bogurodzicy Ljeviškiej. Nad brzegiem Bistricy spróbujemy również odszukać 200-letnie, ręcznie wykonane drewniane drzwi, służące niegdyś mieszkańcom domu pod numerem 52, a dzisiaj stoją swobodnie, bez domu, ocalone od zniszczenia. Mają one przypominać o bogatym dziedzictwie Prizren, a także o jego otwartości.

Obowiązkowym punktem, programu będzie wejście na twierdzę Kalaja, skąd rozpościerają się najpiękniejsze widoki. Prizren jest ulokowany w niezwykle malowniczym otoczeniu, u stóp gór Szar Płanina, nad rzeką Bistrica z zawieszonymi nad nią kamiennymi mostami. Jeden z nich znany z pocztówek jako Stary Most w Prizrenie pochodzi z XVI wieku. W 1980 roku został odbudowany po zniszczeniach z powodu powodzi. Z murów twierdzy spojrzymy na typowe bałkańskie czerwone dachy, z wystającymi tu i ówdzie minaretami czy wieżami kościołów. To robi ogromne wrażenie, a może również ujrzymy stamtąd wspaniały zachód słońca. Wtedy właśnie, tuż przed zmrokiem, świecące pustką ruiny twierdzy ożywają.

Dodatkowe informacje:
- Kosowo cieszy się kawową sławą, a w szczególności smakiem tutejszego macchiato. W Prizren kawiarnie są na każdym rogu, a kawa kosztuje grosze.
- Trudno jest tu zapłacić kartą, a bankomaty pobierają sporą prowizję, więc lepiej mieć zapas gotówki (w Kosowie obowiązuje euro).

Nocleg:
otel
★★★
w Prizren (Kosowo)
...

dzień
5

środa, 27 sierpnia 2025
DZIEŃ GÓRSKI
Wielka Rudoka
Šar Planina
Korona Europy
KOSOWO
Wielka Rudoka
[tdhebuja, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=135141159]

Szar Płanina (Šar Planina) to oszałamiający łańcuch górski z malowniczymi szczytami, głębokimi wąwozami i krystalicznie czystymi jeziorami polodowcowymi. Ponadto jego wyjątkowa flora i fauna oraz urocze górskie wioski sprawiają, że jest to idealny obszar dla turystyki górskiej, obowiązkowy cel podróży dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Na południe od Brodu i Restelicy, góry te tworzą rodzaj wysokiego płaskowyżu, który miejscowi nazywają „Małą Mongolią” ze względu na występujące podobieństwa. Spotkasz tu niewiele więcej jak kilka stad owiec z pasterzami. Rozległość tego pejzażu, emanujący spokojem i uczuciami samotności zostawiają swoiste wrażenia podczas wędrówek. Ponad „Małą Mongolią”, na granicy Kosowa i Macedonii Północnej, wznosi się płaskowyżem Rudoka (mac. Рудока; serb. Велика Рудока, Velika Rudoka). Niegdyś był to nieznany szczyt, ale w ostatnich latach jest o nim co raz głośniej, szczególnie w środowisku górskich turystów, bo najpewniej jest najwyższym punktem Kosowa (oraz Serbii, jeśli nie uznaje się niepodległości Kosowa, bo jak wiadomo w 2008 roku Kosowo jednostronnie ogłosiło niepodległość, co nie zostało zaakceptowane przez Serbię). W tamtym czasie granica Kosowa z Macedonią Północną nie była dokładnie znana. Tereny te były słabo rozpoznane. Po ich zbadaniu odkryto, że ta właśnie przebiega przez szczyt góry, która wznosi się o kilka metrów wyższej niż Ðeravica, która przez wiele lat uznawana była za najwyższy punkt Kosowa. Obecne mapy topograficzne wydają się to potwierdzać. Z tego właśnie względu najlepszym pomysłem jest zdobycie obu tych szczytów dla pewności zdobycia najwyższego punktu Kosowa. Obecnie na szczycie Wielkiej Rudoki znajduje się kamień graniczny z napisem „RK” (Republika Kosowa), a na innym obok leżącym zaznaczono wysokość 2658 m n.p.m.), a więc o 2 metry więcej niż na Ðeravicy. Na Wielką Rudokę podążymy przez tereny porośnięte wysokogórskimi trawami – bezkresne łąki pasterskie. Górę trudno jest dostrzec z okolicznych dolin, ponieważ jest zasłonięta przez inne szczyty wznoszące się ponad płaskowyże rozłożone wokół niej. Ostatnia epoka lodowcowa pozostawiła po sobie specyficzną rzeźbę dla tego terenu oraz kilka malowniczo ulokowanych jeziorek w pobliżu szczytu. Wielka Rudoka znajduje się na obszarze Parku Narodowego Sara, który pod względem biogeograficznym i ekologicznym stanowi jeden z najważniejszych obszarów chronionych na Bałkanach. Występuje w nim ponad 1500 gatunków roślin naczyniowych, z których około 20% to gatunki endemiczne i reliktowe na Bałkanach. Roślinność i ekosystemy są bardzo zróżnicowane - od subśródziemnomorskich u podnóża góry przez subalpejskie lasy endemicznej sosny bałkańskiej aż po najwyższe szczyty górskie pokryte różnymi zbiorowiskami krzewiastymi i trawiastymi na podłożu krzemionkowym, wapiennym i serpentynowym. Również fauna, zwłaszcza ornitofauna, jest najbogatsza w liczne rzadkie ptaki na całym Półwyspie Bałkańskim.

MAPA TRASY
czas przejścia szlaku na mapie turystycznej dystans suma podejść suma zejść
8h15
21,5 km
1235 m
1235 m

Dodatkowe informacje:
- trasę można skrócić zawracając z dowlonego miejsca podczas podejścia na szczyt.

dzień
6

czwartek, 28 sierpnia 2025
DZIEŃ GÓRSKI
Đeravica
Góry Przeklęte
Korona Europy
KOSOWO
Đeravica
[YllkaFetahaj, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons]

Przez wiele lat Ðeravica była uważana za najwyższy punkt w Kosowie. Jednak przeprowadzone około roku 2011 badanie granicy między Macedonią Północną i Kosowem wykazało, że granica przebiega przez szczyt Velika Rudoka, dwa metry wyższy niż Ðeravica, co zdegradowało poprzedni najwyższy punkt na drugie miejsce. Jednak istnieje taka możliwość, że nowe dokładniejsze badanie może ponownie zmienić ten ranking. Dlatego dobrze mieć oba szczyty w kolekcji zdobytych. Đeravica jest drugim co do wysokości szczytem Gór Przeklętych (Prokletije), a wyższy jest tylko albański Maja Jezerce (2694 m n.p.m.). Đeravica jest również najbardziej widoczną górą wschodniej części Gór Przeklętych, które w przeciwieństwie do części zachodniej są łagodniejsze, mniej skaliste i bardziej trawiaste. Stąd też są to niezwykle malownicze tereny oraz wyjątkowe dla osób, którze uwielbiają wędrówki po bezkresach, poza utartymi szlakami. Na górę udamy się od strony miasta Dečani, skąd podjedziemy nową drogą do punktu, z którego będziemy mieli najkrótszy dystans do przejścia na szczyt. Znajduje się na słabo zaludnionym obszarze. W pobliżu szczytu można znaleźć wiele dużych i małych jezior polodowcowych. Największym jeziorem jest Jezioro Gjeravica, które znajduje się tuż pod szczytem i jest źródłem rzeki Erenik.

MAPA TRASY
czas przejścia szlaku na mapie turystycznej dystans suma podejść suma zejść
10h20
24,5 km
1605 m
1605 m

Dodatkowe informacje:
- trasę można skrócić zawracając z dowlonego miejsca podczas podejścia na szczyt.

dzień
7

piątek, 29 sierpnia 2025
ZWIEDZANIE
Prisztina - stolica kontrastów
KOSOWO
Katedra Matki Teresy w Prisztinie.
[De ShkelzenRexha, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31296561]

Żadna wizyta w Kosowie nie jest kompletna bez zwiedzania jego stolicy - Prisztiny, tętniącego życiem młodego miasta z dziwaczną architekturą. Najważniejsze atrakcje miasta to potężny Pomnik NEWBORN po powojennych narodzinach kraju, nowoczesna Katedra Matki Teresy, intrygujące Muzeum Etnograficzne. Zobaczyć też można i samemu ocenić wygląd budynku Biblioteki Narodowej, który przez dziennik The Telegraph został sklasyfikowany jako jeden z najbrzydszych budynków na świecie. Tutaj też trzeba przysiąść w jakiejś kawiarence, aby spojrzeć na życie mieszkańców, zanim udamy się do innych słynnych miejsc w pobliżu, takich jak Klasztor Gracanica (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) i starożytne rzymskie ruiny Ulpiana.


Nocleg:
otel Actor
★★★★
w Skopje (Macedonia Północna)
To hotel, gdzie elegancja łączy się z komfortem. Każdy jego pokój opowiada własną historię. To będzie wyśmienita baza na końcówkę naszej przygody. Na dachu tego hotelu działa restauracja Noas, która zabiera zmysły na kulinarną podróż, niezależnie, czy będziesz rozkoszować się lokalną kuchnią,czy inną. Stamtąd również goście odkrywają magnetyzującą panoramę Skopje, które ścieli się wokół na wyciągnięcie ręki. Lokalizacja tego hotelu jest strategiczna dla nas, bo zapewnia bliski i wygodny dostęp do zabytków kultury, zachwycających dzielnic miasta, jak też dynamicznego nocnego życia miasta.

dzień
8

sobota, 30 sierpnia 2025
DZIEŃ GÓRSKI
Golem Korab
Góry Korab
Korona Europy
ALBANIA
MACEDONIA PŁN.
Golem Korab.
Pavouk [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Golem Korab (2764 m n.p.m.) – najwyższy szczyt górski w paśmie Korab (alb. Mali i Korabit) na Półwyspie Bałkańskim, zbudowany głównie z łupków i wapieni, a także skały gipsowej. W paśmie Korab łączą się granice Albanii, Kosowa i Macedonii Północnej. Główny wierzchołek znajduje się nieco na południe od punktu spotkania granic. Przecięty jest granicą albańsko-macedońską. Podczas wojny w Kosowie na Korabie istniał front, a wokół góry obszar został zaminowany. W przeszłości trzeba było przeprowadzać skomplikowane procedury biurokratyczne, aby móc wyjść na szczyt. Na Korab ruszymy tym razem od strony macedońskiej.

MAPA TRASY
czas przejścia szlaku na mapie turystycznej dystans suma podejść suma zejść
7h35
16,5 km
1445 m
1445 m

Dodatkowe informacje:
- trasę można skrócić zawracając z dowlonego miejsca podczas podejścia na szczyt.

dzień
9

niedziela, 31 sieprnia2025
ZWIEDZANIE
Skopje i Kanion Matka
MACEDONIA PŁN.
Skopje i kamienny most łączący starą i nową część miasta.
[Делфина – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36459273]

Czas na stolicę Macedonii Północnej – Skopje, jedno z najbardziej charakterystycznych miast Europy, pachnące jaśminem. Z jednej strony zachwyca bogactwem zabytków i pomników, z drugiej sprawia wrażenie pozbawionego wyrazu artystycznego. Te skrajne emocje najlepiej sprawdzić sanenu odwiedzając to miasto, a naprawdę jest tu co zwiedzać. Skoncentrujemy się jednak na najważniejszych miejscach.

Zwiedzając Skopje trzeba mieć świadomość, że w 1963 roku w wyniku potężnego trzęsienia ziemi zniszczonych zostało 75% budynków. Ponad 1000 mieszkańców straciło wówczas życie. Jego skutki usuwane były przez dziesięciolecia, a niektóre wciąż są widoczne.

Jedną z takich budowli jest Twierdza Skopsko Kale, której nie odbudowano do dzisiaj. Jej ruiny są dostępne do zwiedzania i zrobimy to, bo jest to miejsce, gdzie rozpoczyna się historia Skopje. Jej początki sięgają VI wieku. Twierdza jest ulokowana na wysokim skalistym wzniesieniu, dominującym nad północną, historyczną częścią miasta, gdzie znajduje się słynny Stara Čaršija, czyli Stary Bazar. Jest on jednym z najlepiej zachowanych bazarów na Bałkanach. Zakupić można na nim niemal wszystko. Występujące w nim skupienie cennych zabytków architektury, muzeów i licznych sklepików oraz bogatej oferty gastronomicznej stanowi dużą atrakcję turystyczną. Spędzimy tam na pewno więcej dostępnego czasu. Duże wrażenie robią zachowane na nim trzy karawanseraje: Kapan Han, Suli An i Kursumli. Przetrwała także jedna z pierwszych tutejszych wież zegarowych oraz dwie łaźnie tureckie, pełniące obecnie rolę galerii sztuki. Tu również znajduje się słynny kamienny most łączący starą część miasta z nową. Pochodzi z czasów osmańskich, czyli prawdopodobnie z XV wieku.

Stary Bazar, jak również całe Skopje może poszczycić się przepięknymi zabytkowymi cerkwiami. Macedończycy w większości są wyznawcami prawosławia. W mieście znajdziemy również budowle kultu muzułmańskiego, z których najcenniejsze to: Meczet Mustafy Paszy i Meczet Sułtana Murada.

Skopje kojarzone jest z Matką Teresą, która spędziła tutaj pierwsze 15 lat swojego życia. Niestety jej rodzinny dom został zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1963 roku. Na jego miejscu znajduje się obecnie tablica upamiętniająca świętą. Powstało również nieduże muzeum - Dom Pamięci Matki Teresy, w miejscu, gdzie kiedyś wznosił się kościół, w którym została ochrzczona.

Wymieniamy tu tylko szczyptę tego, co można zobaczyć w Skopje. Pobytem w tym mieście rozkoszować będziemy się jeszcze następnego dnia, przed wyjazdem do kraju. Będzie jeszcze na to czas. Tego dnia czeka nas jeszcze inna atrakcja, znajdująca się w okolicy.

Kanion Matka.
[Onosim, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35937022]

Kanion Matka, znajduje się tuż za Skopje. To jedna z głównych atrakcji w regionie. Rzeka Treska przepływająca tym wąwozem ma podniesiony poziom wody przez tamę, dzięki czemu rzeka tworzy przepiękne rozlewisko ograniczone wzgórzami. W obrębie kanionu Matka znajduje się dziesięć jaskiń, z których najkrótsza ma długość 20 metrów, a najdłuższa 176 metrów. Kanion ma również dwa pionowe kanały, oba o głębokości około 35 metrów. Kanion Matka stanowi również rezerwat przyrody dla wielu gatunków roślin i zwierząt, w tym występujących jedynie w tym regionie. W kanionie zobaczymy kilka historycznych kościołów i klasztorów, m.in. kościół i klasztor św. Andrzeja, oraz klasztor Matki Boskiej, zbudowany w XIV wieku. Przez kanion wiodą piękne szlaki na piesze wycieczki, latem można przepłynąć malowniczy kanion łódkami. Kanion Matka zwiedzimy w ramach wędrówki pieszej, ale nie odmówimy sobie rejsu łodziami.

dzień
10

poniedziałek, 1 września 2025
POŻEGNALNY SPACER

Skopje
[kallerna – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=141174986]

Po śniadaniu zapewne każdy uda się na spacer po Skopje, bo to urocze miasto, a w nim funkcjonują cudne małe knajpki i dzielnica handlowa, gdzie będzie można jeszcze zakupić pamiątki. 

Tu kończy się nasza podróżnicza przygoda. W godzinach popołudniowych wyjedziemy do Polski. 


około godz. 15:00 - wyjazd w drogę powrotną do kraju










CAŁKOWITY KOSZT WYCIECZKI
3 900 zł

+ 140 euro (płatne pilotowi wycieczki w Albanii)

HARMONOGRAM WPŁAT
Termin
Kwota
do 3 dni od dnia zapisania się na wycieczkę
500 zł
do 10 stycznia 2025 r.
500 zł
do 10 lutego 2025 r.
500 zł
do 10 marca 2025 r.
500 zł
do 10 kwietnia 2025 r.
500 zł
do 10 maja 2025 r.
500 zł
do 10 czerwca 2025 r.
500 zł
do 10 lipca 2025 r.
400 zł




Niedotrzymanie terminu wpłaty
może skutkować skreśleniem z listy uczestników,
bez prawa zwrotu dotąd wpłaconej kwoty.

Cena wycieczki obejmuje:
  • transport autokarem klasy turystycznej,
  • opiekę pilota wycieczki podczas trwania całego wyjazdu,
  • rejs łódką w Kanionie Matka
  • 9 x nocleg w hotelu
  • 9x obiadokolacja w hotelowej restauracji,
  • 9x śniadanie w formie bufetu,
  • ubezpieczenie NNW + KL,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • Cena wycieczki nie zawiera:
    • innych świadczeń nie przewidzianych w programie,
    • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży,
    • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
    • obligatoryjnej opłaty na przewodników lokalnych, opłat wjazdowych do miast, opłat za parkingi w wysokości 140 euro (płatne pilotowi wycieczki w dniu przyjazdu do Albanii).
Każdy uczestnik wyjazdu jest zobowiązany do posiadania paszportu ważnego   przez co najmniej 6 miesięcy od wjazdu do Kosowa) i dowodu osobistego ważnego co najmniej 3 miesiące licząć od 2.09.2025


Uczestnik ponosi odpowiedzialność i konsekwencje (w tym finansowe)
w przypadku braku odpowiednich dokumentów.

- - -

Jeśli zdecydowałeś dołączyć się do nas
- to świetnie! Co dalej?

Najpierw skontaktuj się z Dorotą:
tel. 507-953-300  lub e-mail: dmszala@gmail.com

Jeśli zostałeś umieszczony na liście uczestników dokonaj wpłaty za autokar
w podanej wysokości wg harmonogramu wpłat na konto nr:

55 1240 4588 1111 0010 7214 2661
z dopiskiem w tytule wpłaty: kto płaci i za co
(czyli podaj imię i nazwisko oraz nazwę wyjazdu BAŁKANY 2025).


UWAGA! W przypadku rezygnacji z wyjazdu i braku zastępstwa
nie zwracamy dokonanych wpłat.




Nasze cele
W ramach prowadzonej działalności stwarzamy możliwości do wędrówki, poznawania świata, bycia blisko natury, czy integracji w zespole ludzi o wspólnych zainteresowaniach, dla których dzielenie się czasem z innymi jest przyjemnością. Nie ważny jest tutaj wiek, usposobienie, czy poglądy, ale wspólna pasja, radość bycia i wzajemna życzliwość. Nie kierujemy się ideologiami, ale zwyczajną turystyczna etyką. Podczas wyjazdów zajmujemy się koordynacją całego przedsięwzięcia, każdy uczestnik otrzymuje plan wycieczki i niezbędne materiały informacyjne, a będąc już na trasie wspieramy się razem, aby zrealizować założone cele.

Jeśli widzisz swoją osobę w takiej grupie - jest to pierwszy krok,
abyś do nas dołączył.

Przeczytaj zanim skorzystasz z naszej oferty

Wycieczkę oferujemy występując w roli Agencji Turystycznej. Oferujemy w niej udział podejmując współpracę z organizatorem turystyki - Biurem Podróży. W przypadku tej imprezy turystycznej uczestnikom przysługują wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych, zaś przedsiębiorstwo, z którym współpracujemy, ponosi pełną odpowiedzialność za należytą realizację imprezy turystycznej.

Zanim wybierzesz się z nami na wycieczkę powinieneś obowiązkowo zapoznać się także z Polityką Prywatności oraz Polityką Cookies na naszej stronie. Zostały one opracowane w związku wymogami narzuconymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane powszechnie jako "RODO"), a także Prawo Telekomunikacyjne z dnia 16.11.2012 r.


Dorota Szala NA WYCIECZKĘ       NIP 6781742253
31-928 Kraków, os. Centrum B 11/52
wpis do rejestru CEOTiPUNPUT nr: Z/65/2018
tel. 507-953-300       e-mail: dmszala@gmail.com





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie zapraszamy