Aktualna oferta wycieczek

Zaraz pierwsza wiosenna pełnia księżyca


Korona Beskidu Wyspowego
etap 17: Kamionna, Łopusze Wschodnie

EDYCJA SPECJALNA
tego dnia zaglądniemy do Lipnicy Murowanej, gdzie zobaczymy
Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego
oraz inne atrakcje


DZIEŃ ODJAZDU
2 kwietnia 2023
niedziela


MIEJSCE I CZAS
Kraków, Aleja Jana Pawła II na wysokości parkingu przy NCK
godz. 7:00

orientacyjna godzina powrotu: 19:00


Zanim przystroimy koszyczki i pomalujemy pisanki udamy się na wędrówkę przez malownicze tereny znajdujące się na północno-wschodnim skraju Beskidu Wyspowego, gdzie styka się on z Pogórzem Wiśnickim. Miejsca te i ten czas idealnie wprowadzą nas w wielkanocną atmosferę. Zanim powędrujemy przez Kamionną i Łopusze, rozdzielone widokowymi przełęczami, udamy się wpierw do miejsca unikatowego, bo Lipnica Murowana ma coś w sobie niepowtarzalnego. Ta sielankowa wieś znana jest z urokliwego średniowiecznego ryneczku z charakterystycznymi drewnianymi domami podcieniowymi, stanowiącego centrum życia dawnego miasta otoczonego murami obronnymi, od których wzięła się jego nazwa miasta. Dzisiaj jest zaciszną wsią leżącą w obrębie Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego. W Lipnicy Murowanej będziemy mieli możliwość podziwiania słynnych lipnickich palm wielkanocnych i niezwykłego widowiska stawiania ich na rynku. Tego dnia odbywać się będzie konkurs na najwyższą palmę wielkanocną. Organizowany jest on od 1958 roku, a najwyższa postawiona tam palma wielkanocna liczy sobie niebagatelne 37,78 metra. Na straganach zaś będziemy mogli zobaczyć wspaniałe arcydzieła rękodzielnictwa artystycznego. Zwiedzimy również jeden z najcenniejszych drewnianych kościołów gotyckich w Polsce - kościół św. Leonarda z XV wieku ze średniowieczną polichromią (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Dowiemy się również innych ciekawostek, z których znana jest Lipnica Murowana. Gościliśmy w niej dawno temu, a wspomnienia tamtej wizyty wciąż nie blakną. Widzieliśmy wówczas po raz pierwszy na własne oczy monumentalne Palmy lipnickie i wiele innych zakamarków tego regionu.
Będzie to już nasza ostatnia wycieczka z cyklu Korona Beskidu Wyspowego. Powiedzie nas przez wzniesienia i przełęcz Rozdziele, która rozdziela wody Raby i Dunajca. Nie braknie podczas niej niespodzianek, a także tradycyjnego ogniska z kiełbaskami na Kamionnej, bądź Łopuszu Wschodnim.

Kamionna
[Jerzy Opioła - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36495477]

Kamionna (402 m n.p.m.) Reezerwat Kamionna Kamionna (801 m n.p.m.) Pod Kamionną (745 m n.p.m.) Bacówka na Zadzielu (619 m n.p.m.) Przełęcz Widoma (528 m n.p.m.) Łopusze Zachodnie (658 m n.p.m.) Łopusze Środkowe (583 m n.p.m.) Łopusze Wschodnie (612 m n.p.m.) Rajbrot (330 m n.p.m.)

mapowy czas przejścia: 4 godz. 35 min.
długość trasy: 14,4 km         suma podejść: 606 m         suma zejść: 667m

Na trasie naszej wędrówki
planujemy ognisko z kiełbaskami.



Stawianie lipnickich palm wielkanocnych jest bardzo widowiskowe.
Takie cudeńka zobaczyć można
podczas konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego.




Koszt przejazdu wynosi: 65 zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: tel. 507-953-300
lub e-mail: dmszala@gmail.com

Po zapisaniu się na listę należy niezwłocznie dokonać wpłaty za przejazd
na konto nr 55 1240 4588 1111 0010 7214 2661
podając w tytule wpłaty imię i nazwisko oraz hasło PALMY WIELKANOCNE






Nasze cele
W ramach prowadzonej działalności stwarzamy możliwości do wędrówki, poznawania świata, bycia blisko natury, czy integracji w zespole ludzi o wspólnych zainteresowaniach, dla których dzielenie się czasem z innymi jest przyjemnością. Nie ważny jest tutaj wiek, usposobienie, czy poglądy, ale wspólna pasja, radość bycia i wzajemna życzliwość. Nie kierujemy się ideologiami, ale zwyczajną turystyczna etyką. Podczas wyjazdów zajmujemy się koordynacją całego przedsięwzięcia, każdy uczestnik otrzymuje plan wycieczki i niezbędne materiały informacyjne, a będąc już na trasie wspieramy się razem, aby zrealizować założone cele.

Jeśli widzisz swoją osobę w takiej grupie - jest to pierwszy krok,
abyś do nas dołączył.

Przeczytaj zanim skorzystasz z naszej oferty

Działamy jako Przedsiębiorstwo Ułatwiające Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych „Dorota Szala NA WYCIECZKĘ”. Czasami występujemy również z ofertą turystyczną w jako Agencja Turystyczna.
Sprawdź nas:
Zanim wybierzesz się z nami na wycieczkę powinieneś obowiązkowo zapoznać się także z Polityką Prywatności oraz Polityką Cookies na naszej stronie. Zostały one opracowane w związku wymogami narzuconymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane powszechnie jako "RODO"), a także Prawo Telekomunikacyjne z dnia 16.11.2012 r.

Jeśli zdecydowałeś dołączyć się do nas - to świetnie!
Co dalej?
Najpierw skontaktuj się z Dorotą:
tel. 507-953-300  lub e-mail: dmszala@gmail.com

Jeśli zostałeś umieszczony na liście uczestników - niezwłocznie dokonaj wpłaty za autokar
w podanej wysokości na konto nr:
55 1240 4588 1111 0010 7214 2661
z dopiskiem w tytule wpłaty: kto płaci i za co
(czyli podaj imię i nazwisko oraz nazwę wyjazdu).

UWAGA! W przypadku rezygnacji z wyjazdu i braku zastępstwa nie zwracamy wpłaty za autokar.

BARDZO WAŻNE! Nie ubezpieczamy uczestników (chyba, że umowa inaczej stanowi). Każdy uczestnik wyjazdu sam według własnego uznania zapewnia sobie i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i inne niezbędne ubezpieczenia na czas podróży, jak też wynikające ze specyfiki wycieczki, a w szczególności mające na względzie podwyższony stopień ryzyka utraty zdrowia lub życia na terenach wysokogórskich, wodnych i innych.

Dorota Szala NA WYCIECZKĘ       NIP 6781742253
31-928 Kraków, os. Centrum B 11/52
wpis do rejestru CEOTiPUNPUT nr: Z/65/2018
tel. 507-953-300       e-mail: dmszala@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie zapraszamy